بنام مادرِ خلقت و نِدای درون

خداوند در اول خلقت زمین و دیگر سیاره ها مدارها را آفرید و هر یک از این سیاره ها را در مدار متفاوت قرار داد و هر سیاره ای در مدار خودش به  طور منظم و دقیق به چرخیدن خود ادامه دادند و اگراین سیاره ها به هر دلیلی از مدار خود خارج شوند نظم جهان هستی به میریزد و اما در ادامه توضیح خواهیم داد که اختلاف نظر انسان ها چگونه بوجود می آید.

به نظر شما آیا انسان ها هم در مدارهای متفاوت قرار دارند و این مدارها چگونه بوجود می آید. گاهی در جمعی صحبت میکنید واز نظر خودتان واقعیتی را به زبان می آورید و یکی دیگر برای حرف شما اعتراض میکند و شما مدام تکرار میکنید که من واقعیت را بیان میکنم. آیا واقعیتی وجود دارد؟ اگر این جمله را درک کنید که هیچ واقعیتی وجود ندارد در مواقعی که برای حرفهای شما اعتراض میکنند دیگر اذیت نخواهید شد و با لبخند میتوانید از کنار هر جمله ی آزار دهنده ای گذر کنید و برای هیچ اختلاف نظرهایی واکنش منفی از خود نشان ندهید.

بیشتر اختلاف نظر ها طبق بررسی هایی که اینجانب در طول چند سال داشته ام متوجه شدم که کسانی که در یک مسیری دنبال یادگیری هستند و در زمینه های مختلف تحصیل میکنند و بعد از چندین سال به نقطه ای میرسند و در رشته ی تحصیلی خودشان برتری خود را بر همگان نشان میدهند و بعد از مدتی فکر میکنند چون در آن رشته موفق شده اند در دیگر مسیرهای علمی هم کاملا دانا هستن و به این فکر نمیکنند که میلیون ها علم در جهان خلق شده است و انسان تنها یک یا دو علم را همزمان میتواند فرا بگیرید.برای مثال: فرض کنید شمامدرک تحصیلی مهندسی برق را دارید و دوست شما مغازه ی تراشکاری دارد. الان این دو مسیر کاملا متفاوت است. آیا شما میتوانید بگویید چون من مهندسی برق را پاس کرده ام در تراشکاری هم میتوانم بیشتر بدانم ؟ اگر دقت کنید کسانی که بر سخنان شما نظر منفی میدهند در مسیر تحصیلی خودشان موفق هستند و فقط در رشته ای تحصیلی خودشان موفق هستند نه در تمام مسیرهای علمی و… اگر کمی بیشتر دقت کنیم متوجه میشویم در اطرافیان ما کسانی که تحصیلات خوبی دارند مردم حرفهای آنان را میپذیرند حتی اگر آن شخص در فقط در رشته ی تحصیلی خودش موفق شده است. آیا مسیرهای علمی باهمدیگر متفاوت نیست؟ یا واقعیت این است  هر کسی که مدرک مهندسی برق دارد میتواند ادعا کند چون من مدرک مهندسی برق دارم هر چیزی را هر علمی را میدانم؟ نه؛ اینطور نیست کسی که در یک مسیر علمی موفق شده است در دیگر مسیرهای علمی هم بتواند نظر مثبت را ارایه دهد. هر کس در یک یا نهایت دو مسیر میتواند به اوج دانش برسد و نمیتواند ادعا کند که از تمام مسیرهای علمی نهایت دانش را دارد.

مثال دیگری در این زمینه دارم: وقتی دیشِ ماهواره را به مسیر دلخواه خود تنظیم میکنید با ارسال فرکانس از همان مسیر سیگنال های موجود را دریافت میکند و برای شما شبکه ای را پخش میکند که فقط آن شبکه در آن مسیر یافت میشود و هیچوقت یک دیش دوتا مسیر را نمیتواند سیگنال دریافت کند و انسان ها هم این چنین هستند. هر انسانی در هر نقطه ای یا در هر مداری که قرار دارد از آن مداری که هست نسبت به ترکیب فرکانس های ذهنی و احساسی خود مسیرهایی را دریافت میکند که تنها در آن مدار واقعیت میتواند باشد و این واقعیت همان شخص در همان مدار میباشد و واقعیت همه نمیتواند باشد چون هر یک از انسان ها از نقطه ای که قرار دارد به صورت متفاوت فرکانسی دارد و هر فرکانسی سیگنالی را دریافت و شبکه ای را برای آن شخص پخش میکند که واقعیت همان شخص است. و اختلاف نظرها از این مدارها بوجود میاید و هر کس فکر میکند واقعیت خودش باید واقعیت همه باشد ولی این امکانپذیر نیست و فقط کسانی که هم مداری هم هستند میتوانند آن شبکه ها را تماشا کنند. “پس واقعیت هر شخص واقعیت دنیا و واقعیت ما نیست؛ واقعیت هر شخص به فرکانس های ذهنی و مداری که در آن قرار دارد بستگی دارد”.

لازم است بدانیم هر کس درمداری که قرار دارد واقعیت مختص خودش را دارد و اگر بخواهد واقعیت خود را برای دیگران تحمیل کند اختلاف نظرها بوجود می آید. برای اینکه راحت زندگی کنید هر کس هر چیزی را میگوید بدانید که کاملا درست میگوید ولی در مدار خودش در مداری که فرکانسش با آن دانشی که جذب کرده است و با قاطعیت به زبان میاورد. هیچ وقت در چنین مواقع ما حق نداریم اعتراض کنیم چون هر کس شبکه های خودش را نسبت به فرکانس های ارسالی خودش را دریافت میکند و از تماشای دیگر شبکه ها ناتوان هستیم چون زمان اجازه نمیدهد در مسیر همه ی علم ها گام برداریم و فرکانس های خود را بر تمامی مسیرها تنظیم کنیم.

عزیزان من : مدارها را درک کنید تا هیچ وقت برای اختلاف نظرها افکارتان را درگیر نکنید.

امیدوارم هر لحظه احساس خوبی داشته باشید

احمد پیری با قلبی پاک دوستتان دارد💚💚💚

اختلاف نظرها چگونه بوجود می آید؟

8 thoughts on “اختلاف نظرها چگونه بوجود می آید؟

 • ۰۲/۰۴/۱۳۹۸ at ۱۱:۲۶
  Permalink

  مداااار ها آرامشی جذاااااب در مقابل انسان ها
  سکوت و لبخندی زیبا
  درک و حالت احترام
  لازم نیست برای فهماندن بجنگی کسی که قرار هست بفهمه خودش میفهمه
  💞
  استادمهربانمممم شما همیشه انرژی باورنکردی با حرف هاتون بهم میدین
  راهنمایی های شما بالاترین لذت دنیاست😍😍

  Reply
 • ۰۲/۰۴/۱۳۹۸ at ۱۱:۳۴
  Permalink

  بسیار جذاب و زیبا

  Reply
 • ۰۲/۰۴/۱۳۹۸ at ۱۲:۵۸
  Permalink

  مطلب فوق العاده عالی و مفید و مهمی بود و مثل همیشه این مطلب هم مثل سایر مطالب قبلی شما در رسیدن به آرامش و دیدگاهی مثبت و خردمندانه منو کمک خواهد کرد.

  روز و شبم با صحبتها و راهنمایی های شما خیلی زیباتر شده است.

  Reply
 • ۰۲/۰۴/۱۳۹۸ at ۱۳:۴۴
  Permalink

  درود بر استاد ِ مهربان
  فصیح و جالب بود . امید که دَرکِ ما هم بالاتر بره .
  سپاس از توجهتون 💚

  Reply
 • ۰۲/۰۴/۱۳۹۸ at ۱۴:۲۱
  Permalink

  استاد از این متن زیبا همین بس که واقعیت خودمون رو به دیگران تحمیل نکنیم خیلی از مشکلات حل بودعالییی💚

  Reply
 • ۰۲/۰۴/۱۳۹۸ at ۱۹:۲۵
  Permalink

  سلام

  چقدر شیوا و کاربردی و واقعی توضیح دادین استاد . بشخصه از بکاربردن این واقعیت که از شما فرا گرفتم ، خیلی جواب گرفتم

  Reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *